WordPress strona firmowa – 5 powodów dlaczego warto

WordPress strona firmowa – 5 powodów za

WordPress to obecnie najpopularniejszy system CMS. Dla wielu określenie to brzmi skomplikowanie, ale w praktyce jest znacznie lepiej i łatwiej. Oto 5 powodów, dla których warto założyć własną stronę przy użyciu systemu WordPress.

1. Open Source, czyli za darmo

Jeśli interesuje nas możliwe najprostszy sposób na zaistnienie w Sieci, to na pewno zwracamy uwagę na koszty. W przypadku WordPressa sprawa jest prosta. To oprogramowanie udostępniane na zasadach Open Source, czyli bezpłatnie.

Ma to znaczenie z jeszcze jednego powodu. Programy open source cieszą się ogromną popularnością. Z jednej strony zyskują wielu użytkowników, z drugiej wielu użytkowników pomaga je udoskonalać. Efekt jest taki, że grupa zwolenników WordPressa jest tak duża, że w Internecie znajdziemy rozwiązanie praktycznie każdego problemu związanego z tym systemem, odpowiedź na każde pytanie, które się pojawi.

Decydując się na WordPressa, na pewno nie poczujemy się osamotnieni. Bez trudu znajdziemy mnóstwo zarówno zaawansowanych użytkowników, jak i początkujących. Dlatego w razie problemów będziemy mogli liczyć na pomoc na każdym etapie zaawansowania.

2. WordPress – prosta instalacja i dodawanie nowych treści

WordPress jest prosty do zainstalowania i jeszcze prostszy, jeśli chodzi o dodawanie nowych treści. W przypadku wielu dostawców usług hostingowych dostępny jest nawet automatyczny instalator WordPressa. Wystarczy go wybrać, określić katalog czy domenę i niecałą minutę system jest zainstalowany. Możemy przystąpić do dodawania stron i wpisów.

Dodawanie nowych treści wygląda inaczej, niż w przypadku tradycyjnie tworzonych serwisów WWW. Tu mamy do dyspozycji proste w obsłudze kreatory do tworzenia i dodawania stron i innych elementów serwisu.

Sama edycja stron czy wpisów jest również banalna. Dostępny jest edytor WYSIWYG, niewymagający żadnej znajomości języka HTML, normalnie niezbędnego do tworzenia stron WWW. Oczywiście użytkownicy znający HTML mogą przełączyć się w tryb tekstowy i dodawać treści przy użyciu znaczników HTML.

Po opanowaniu podstaw obsługi WordPressa bez problemu będziemy mogli tworzyć nowe strony, wpisy, dodawać na nich elementy graficzne, a nawet materiały wideo. Następnie bez ograniczeń możemy zarządzać utworzonymi treściami. Decydować, czy i kiedy mają zostać opublikowane. Dla kogo mają być dostępne itd. Możliwości są ogromne, a to dopiero początek.

3. Strona WWW początkujących i zaawansowanych

WordPress to świetne środowisko zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Oczywiście wskazana jest znajomość choćby podstawowa języka opisu strony HTML, PHP czy Javascript, ale absolutnie nie konieczna. Może być pomocna w dodawaniu nowej funkcjonalności w tworzonym serwisie, w jego projektowaniu i modyfikowaniu szaty graficznej.

Ale i bez tego, także użytkownik bez znajomości HTML-a jest w stanie skutecznie zmienić wygląd serwisu, poszczególnych stron i wpisów. Ma do dyspozycji ogromną ilość szablonów stron i dodatkowych funkcji – w postaci pluginów.

4. Pluginy – sprawdzone rozwiązania

Pluginy, czyli wtyczki lub rozszerzenia, to osobne moduły dostępne w ogromnej ilości za darmo, czasami częściowo płatne. Ich rolą jest rozszerzanie funkcjonalności systemu WordPress, a więc stworzonego serwisu WWW o niemal dowolne, najbardziej wymyślne funkcje.

Począwszy od modułów wyświetlających pokazy slajdów, poprzez odtwarzacze materiałów multimedialnych, a skończywszy na wtyczka do optymalizacji stron pod kątem wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe i statystyki odwiedzin dodawanych stron serwisu.

5. Rozwój firmy? Nic prostszego

WordPress to również świetna platforma, jeśli chodzi o rozwój firmy. Bez problemu możemy dodać osobne wersje językowe serwisu „postawionego” na WordPressie, choć, zależnie od potrzeb, czasami lepsze rozwiązanie to osobna instalacja WordPressa dla każdej wersji językowej.

Dlatego istotne jest, aby w przypadku planowanego rozwoju, na przykład przy zakładanym skierowaniu usług czy oferowanych produktów do odbiorców zagranicznych, skorzystać z usług biura tłumaczeń specjalizującego się w tłumaczeniu stron WWW. Takie biuro tłumaczeń, jak Slavis Tłumaczenia, doradzi, jak najlepiej zorganizować nowe treści, aby najskuteczniej dotrzeć do wybranego odbiorcy.